Çankırı http://www.booked.net/
+23°C

Basında Biz Menü

Haberler

14

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Katar Odası tarafından Türkiye-Katar İş Forumu düzenlenecektir. Forum, Katar Başbakanı Abdullah bin Nasser bin Khalifa Al Thani'nin himayelerinde 21 Kasım 2019 Perşembe günü İstanbul'da gerçekleştirilecektir. Türkiye-Katar İş Forumu'na çeşitli sektörlerden yaklaşık 70 Katarlı firma ile yatırım, hukuk, sanayi, ulaştırma-lojistik, serbest bölgeler konularında önde gelen Katarlı bürokratın katılımı beklenmektedir.

 

[Devamını oku...]

13
ODAMIZ ÜYELERİNDEN ÇAN – YEM A.Ş. ZİYARETİ

Çankırı Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ  ve Yönetim Kurulu Başkanımız Hayrettin ÇELİKTEN , Odamız üyelerinden Çankırı Yem ve Sanayi A.Ş.’ni  ziyarette ve incelemelerde bulunmuşlardır.

Çankırı Yem ve Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı  Sadullah ERDEM fabrika hakkında bilgiler vermiştir.

[Devamını oku...]

11
  ÇANKIRI’DA 205 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

 

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yurt genelinde başlatılan ağaçlandırma seferberliği kapsamında, Çankırı'da 26 farklı noktada 205 bin fidan toprakla buluşturuldu.


[Devamını oku...]

11

Milli Savunma Bakanlığı Askeri Fabrikalar Genel  Müdürlüğü’nden Alınan 12.09.2019 tarih ve 71007407-410.01.08[021]-E.524564 sayılı yazıda Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan tetkikat sonucu ilgili firmalara iki yıl süre ile onay verildiği belirtilmiştir.

[Devamını oku...]

11

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne intikal eden E.542291 sayılı ; üzerlerinde turizm amaçlı yatırım yapmak amacıyla Bakanlık tarafından yerli ve yabancı girişimcilere tahsis edilecek kamu taşınmazlarına ilişkin ‘’ Turizm Yatırımcılarına Kamu Taşınmazı Tahsis Şartnamesi 2019/1 ‘’ yazısı ekte gönderilmektedir.

[Devamını oku...]

11

Türkiye Kırgız Cumhuriyeti 9. Dönem Karma Ekonomik Komisyon Toplantısı vesilesiyle Türk — Kırgız İş Forumu düzenleyecektir. 22 Kasım 2019 tarihinde Birlik Merkezinde gerçekleştirilecek "İş Forumuna", Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sn. Fuat Oktay ve Kırgız Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Sn. Kubatbek Boronov iştirak ederek, katılımcılara hitap edecektir.

 

[Devamını oku...]

07

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ile Diyarbakır Ticaret Borsası ev sahipliğinde 13-17 Kasım 2019 tarihleri arasında yapılacak olan ''GURME 2019 Diyarbakır Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı'' davetiyesi ekte bilgilerinize sunulmuştur.

 

 

 

[Devamını oku...]

05

Karayolu Taşıma Yönetmeliği Çerçevesinde adlarına C2,C3,K1,K3,L1,L2,N1,N2,R1,R2,M1,M2,P1,P2,T1 ve/veya T2 yetki belgesi düzenlenmiş firmalar  faaliyetlerine ilişkin bilgileri Bakanlıkça oluşturulan Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemine (U-ETDS), elektronik olarak bilgi göndermeleri/iletmeleri konusunda yükümlülükleri bulunmakta ve uygulama 31.12.2019 tarihinden itibaren başlayacaktır.

[Devamını oku...]

04

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan alınan 04.10.2019 tarihli, 229513 sayılı ve Atık İthalatı Çalıştayı konulu yazıda, atık ithalatı ile ilgili uygulamaların güçlendirilmesi ve ilgili paydaş gruplarla bilgi alışverişinde bulunulması, aynı zamanda Çevrenin Korunması Yönünden Kontrol Altında Tutulan Atıkların İthalat Denetimi Tebliği ile ilgili yapılacak iş ve işlemlerin müzakere edilmesi ve atık ithalatına ilişkin alınacak kararların değerlendirilmesi amacı ile 10-13 Kasım 2019 tarihleri arasında Maritim Pine Beach Resort Hotel, İleribaşı Mevkii, Belek/ Antalya adresinde 4 gün sürecek "Atık İthalatı Çalıştayı" düzenleneceği bildirilmektedir.

 

[Devamını oku...]

04

Ulaştırma ve Alt yapı Bakanlığı .Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel  Müdürlüğü’nden alınan 08/10/2019 tarih ve 74566 sayılı yazıda,31 Aralık 2015 tarihli ve 29579 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile trafik siciline tescili ADR / Taşıt Uygunluk Belgesi olmadan faaliyette bulunan 2014 ve öncesi model yılına sahip eski taşıtlara,belirlenen takvime uygun olarak ‘’Taşıt Durum Tespit Belgesi’’ alma zorunluluğu getirildiği belirtilmekte olup 01/07/2016 tarihinden 3 yılı aşkın bir zamandır bu işlemin gerçekleştirildiği, bu zaman zarfında piyasada bulunan tüm araçların kayıt altına alındığı belirtilmektedir.Ayrıca,Türk Standartları Ensitütüsü tarafından ,uygulamanın kötüye kullanılmasına mahal vermemek için yeni yayımlanan yönetmelik kapsamında Taşıt Durum Tespit Belgesi düzenleme işlemine 31 Aralık 2019 tarihinde sona verilmesi talep edildiği bildirilmektedir.

 

[Devamını oku...]

01
ODAMIZ TOPLANTI SALONUNDA KOBİLERE YÖNELİK DEVLET DESTEKLİ TİCARİ ALACAK SİGORTASI SEMİNERİ

Çankırı Ticarete ve Sanayi Odası Toplantı Salonumuzda Kobi’lere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası hakkında Halk Sigorta A.Ş.’nin uzman  kadrosu  tarafından eğitim semineri düzenlenmiştir.

Seminere odamız Yönetim Kurulu Üyeleri ile odamız üyeleri katılmışlardır.

[Devamını oku...]

31
ONLİNE ÖDEME HK.

Değerli Üyelerimiz;

Odamız www.catso.org.tr   web sayfası ‘‘ Üye işlemleri’’ kısmına ‘’Online Aidat Ödeme’’ Kısmı eklenmiştir.

Tüm üyelerimize duyurulur.

[Devamını oku...]

30

Değerli Üyelerimiz;

Odamız www.catso.org.tr   web sayfası ‘‘ Üye işlemleri’’ kısmına ‘’Online Aidat Ödeme’’ Kısmı eklenmiştir.

 

[Devamını oku...]

28

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun 16.10.2019 tarihli 164291 sayılı yazısında AB ile aramızda tesis edilen Gümrük Birliği anlaşması kapsamında ulusal tıbbi cihaz mevzuatının,AB’nin mevcut tıbbi mevzuatı ( 93/42/AET, 90/385/AET, 98/79/AT) OLAN Tıbbi Cihaz Yönetmeliği,Vücuda Yerleştirilebilir Aktif Tıbbi Cihaz Yönetmeliği,Vücut Dışında ( In Vitro ) Kullanılan Tıbbi Tanı Cihazları Yönetmeliği’yle uyumlaştırıldığı ve bu doğrultuda uygulandığı belirtilmektedir.

 

[Devamını oku...]

28
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN...

Büyük Önder Atatürk'ü ve de silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatani için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yad ediyor Cumhuriyet Bayramınızı yürekten en kalbi duygularımızla kutluyoruz.

 

Cafer ÖZKAN-Meclis Başkanı, Hayrettin ÇELIKTEN-Yönetim Kurulu Başkanı

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 35İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son   
Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017