Çankırı http://www.booked.net/
+23°C

Basında Biz Menü

Haberler


23

6948 Sayılı Sanayi Sicil  Kanunu'nun 5. Maddesi gereği Sanayi Sicil Belgesine sahip işletmelerin bir önceki yıla ait "Yıllık İşletme Cetveli"ni her yılın ilk dört ayı içerisinde, Kanunun 4.Maddesi uyarınca vukubulan değişiklikleri kapanma ve tekrar faaliyete geçme hallerini ise bir ay içerisinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerine bildirme mecburiyeti bulunmaktadır. 

 

Sanayi Sicil Belgesine sahip İşletmelerin Yıllık İşletme cetvelini belirtilen zaman içerisinde http://sanayisicil.sanayi.gov.tr internet adresinden kullanıcı adı ile giriş yaparak "Yıllık İşletme Cetvelini" 2017 yılı bilgilerini 30 Nisan 2018 tarihine kadar beyan etmeleri gerekmektedir. Aksi halde 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanununa göre 2018 yılı için belirlenen 1046,00 TL idari para cezası uygulanacaktır.

 

Sanayi Sicil Belgesi veriliş tarihi itibariyle 2 (iki ) yılda bir vize yapılır. Vizenin yapılması esastır. Sanayi İşletmeleri Sanayi Sicil Belgelerini kontrol ederek vize süresi gelmiş ise Bilim Sanayi ve Teknoloji İl müdürlüğüne müracaat etmek gerekmektedir.

 

İlgili Üyelerimize Duyurulur.

Okunma Sayısı: 1339
Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017