Çankırı http://www.booked.net/
+23°C

Basında Biz Menü

Haberler


29

 

             İstanbul Sanayi Odası tarafından 1968 yılından bu yana her yıl kamuoyuna sunulan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırması, sanayimize ve ekonomimize ilişkin önemli bir referans niteliğindedir. Türk sanayi sektörünün gelişimine ışık tutan ve bu yıl 50. Yaşını kutlayan çalışma, araştırmaya katılan kuruluşların yurtiçi ve yurtdışı tanıtımına da katkıda bulunmaktadır.

            2017 yılı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’na katılabilme alt sınırı üretimden satışlarda 80 Milyon TL olarak tespit edilmiştir. Büyüklük sıralamasında temel kriter olarak alınan net üretimden satış verilerinin Kurumlar Vergisi Beyannamesi (E-Beyanname) ile tutarlı olması gerekmektedir.

 

            Üretimden satışları 80 Milyon TL’yi aşan ve 2017 yılı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’na katılmak isteyen kuruluşların;

 

            www.iso500.org.tr adresinde yer alan “Anket Kullanıcı Girişi” uygulamasını kullanarak anket bilgilerini doldurmaları ve mali mühür uygulaması ile Kurumlar Vergisi Beyannamesini (E-Beyanname);

 

            3 Mayıs 2018 tarihine kadar sisteme yüklemeleri gerekmektedir. Bu tarihe kadar “Anket Kullanıcı Girişi” uygulamasını kullanarak e-beyannamelerini yüklemeyen firmaları değerlendirmeye alınamayacaktır.

 

            Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırmasına katılmak isteyen üyelerimizin yukarıda belirtilen adımları takip etmesi gerekmektedir.

 

            Üyelerimize Duyurulur.

Okunma Sayısı: 1203
Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017