Çankırı http://www.booked.net/
+23°C

Haberler

ÇANKIRILI İŞ KADINLARI YENİ GİRİŞİMCİLERE DESTEK OLUYOR

  • 06.08.2019
  • ctso

ÇANKIRILI İŞ KADINLARI YENİ GİRİŞİMCİLERE DESTEK OLUYOR

Çankırı Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı ve Kurul Üyeleri Röportajı

 

Hürriyet Gazetesi İK Yeni Ekonomi ekinde Çankırı Kadın Girişimciler Kurulu Merve Güldür Temeltaş ve  Kurul üyeleri ile gerçekleştirilen röportaj yayınlandı.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 2007 yılında kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nu (KGK) kurdu.TOBB KGK, Türkiye’nin 81 ilinde girişimcilik ekosistemini kadınlar için daha elverişli hale getirmek için her yıl yüzlerce faaliyet gerçekleştiriyor. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kadınların iş dünyasında hak ettikleri yeri almalarını sağlamak için kurduğu TOBB KGK sayesinde kadınlar arasında girişimciliğin bir kariyer seçeneği olarak önemi her geçen gün artıyor.6793 üyesi ile Türkiye’nin en geniş kadın girişimci ağı olan TOBB KGK’nın kurul üyeleri iş kadınları,profesyonel yöneticiler,girişimcilik konusunda akademik çalışma yapan akademisyenler ile bu sahada bölgesel ya da ulusal ölçekte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu yöneticilerinden ve girişimciliği destekleyen kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşuyor.Kadın Girişimciler Kurulu’nun Türkiye’nin 81 ilinde temsilcilikleri bulunuyor.TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulları seçimle iş başına gelen 15 kişilik yönetim kurulundan oluşuyor.

 

Hürriyet İK  her pazar, bir ilimizdeki Kadın Girişimciler Kurulu ile görüşerek kurulların ildeki girişimcilik ekosistemine katkılarını ve KGK yöneticilerinin hikâyelerini anlatıyor.Bu hafta Çankırı’da bulunan KGK yöneticileri ile sohbeti yapılan röportaj ekte yer almaktadır.

 

 

 

ÇANKIRILI İŞ KADINLARI YENİ GİRİŞİMCİLERE DESTEK OLUYOR
Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017