Çankırı http://www.booked.net/
+23°C

Basında Biz Menü

Haberler


Duyurular

 

02

  TOBB’dan alınan 30.10.2017 tarih 16626 sayılı yazısında, Türkiye-Nikaragua 1.Dönem KEK toplantısının, 21-23 Kasım 2017 tarihlerinde Adalet Bakanı Sayın Abdülhamit Gül başkanlığında gerçekleştirilmesinin planlandığını belirtmektedir.

[Devamını oku...]

02

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden (TOBB) tarafından Odamıza iletilen yazıda, Ekonomi Bakanlığı'ndan alınan yazıya atfen, Ülkemiz ve Malezya arasında yürürlükte bulunan Serbest Ticaret Anlaşması'na (STA) hizmet ticareti bölümünün eklenmesine ilişkin müzakerelerin başlatıldığı ve bu çerçevede ülkemiz pozisyonunun belirlenmesini teminen, müzakerelere esas oluşturacak hususlara ilişkin bilgilere ihtiyaç duyulduğu ifade edilmektedir.

[Devamını oku...]

02

 Bilindiği gibi, üniversite öğrenimini ülkemizde yapmak isteyen uluslararası öğrencilere lisans, lisans üstü, araştırma ve Türkçe dili eğitimleri için verilen burslarla ilgili tüm faaliyetler başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından yürütülmektedir. 

 

[Devamını oku...]

27

 TOBB’dan Odamıza gelen yazıda; Türkiye-Cezayir 11. Dönem Karma Ekonomik Komisyon (KEK) Toplantısı'nın Kasım 2017'de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sn. Berat Albayrak eşbaşkanlığında Cezayir'de gerçekleştirileceği bildirilmektedir. 

[Devamını oku...]

27

 TOBB’ dan Odamıza gelen yazıda; Kanada Maden Arama ve Geliştirme Derneği (PDAC) 1932 yılından bu yana Kanada'nın madencilik ve mineral alanında faaliyet gösteren ve tüm dünya genelinde 7.500 üyesi bulunan bir kuruluştur. 

[Devamını oku...]

27

 TOBB’dan Odamıza gelen yazıda, Türkiye-Belarus Bilim ve Teknoloji Ortak Komisyon ı. Toplantısı ile Türkiye-Belarus İnovasyon Forumunun 28 Kasım 2017 tarihinde ve Türkiye-Belarus Ortak Sanayi ve Teknoloji Çalışma Grubu 3. Dönem Toplantısı'nın, 29 Kasım 2017 tarihinde Minsk'te gerçekleştirileceği bildirilmektedir. 

[Devamını oku...]

27

 TOBB’dan Odamıza gelen yazıda; 9-10 Kasım 2017 tarihlerinde Tunus'ta, "Yeni Tunus, Yeni Ekonomik Bakış" temasıyla, Tunus'un ekonomik kalkınması için stratejik bakış, yüksek katma değerli yatırım olanakları ve Tunus'taki rekabet unsurlarının ele alınacağı toplantılar ile şirketler arası ikili görüşmelerin gerçekleştitileceği "Tunus Yatırım Forumu - 2017"nin Tunus Başbakanının başkanlığında düzenleneceği bildirilmektedir. 

[Devamını oku...]

20

  İran İslam Cumhuriyeti Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanlığına bağlı Uluslararası İran Fuar A. Ş. tarafından, 25-28 Ekim 2017 tarihlerinde, İstanbul CNR fuar alanının 3. salonunda bir ihtisas fuarı düzenleneceği bildirilmiştir. Söz konusu fuarda petrokimya, elektrik, turizm, yapı malzemeleri, yüzey kaplama, ilaç ve medikal ürünler ile diğer ekonomik ve serbest bölge alanlarında faaliyet gösteren İranlı firmaların yer alacağı kaydedilerek ilgilenen firmalarımız davet edildiği bildirilmektedir.

[Devamını oku...]

20

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Rusya Federal Gümrük Servisi arasında 20-21 Kasım 2017 tarihlerinde Ortak Gümrük Komitesi Toplantısı düzenleneceği ve bahsekonu toplantıda gündeme getirilmesinde fayda görülen konulara ilişkin bilgi notu talep edilmektedir.

 

[Devamını oku...]

20

 TOBB’dan 18.10.2017 tarih ve 15969 sayı ile alınan ve Bahreyn Ticaret ve Sanayi Odası’nın ilgili yazısına atfen gönderilen bilgilendirmede; 21-23 Mart 2018 tarihleri arasında Bahrain International Exhibition  and Convention Center’da “Bahrain Hospitality and Restaurant Expo Fuarı”nın düzenleneceği bildirilmiştir.

Yazıda devamla, söz konusu fuarın  katılımcılara Bahreyn, Körfez Bölgesi ve dünyada konaklama ve restoran sektöründe karar vericiler ile aynı platformda bir araya gelme ve hizmetlerini sergileme imkanı sunacağı ifade edilmiştir.

[Devamını oku...]

Sayfa 16 / 20İlk   Geri   11  12  13  14  15  [16]  17  18  19  20  İleri   Son   
Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017