Çankırı http://www.booked.net/
+23°C

Basında Biz Menü

Haberler


Duyurular

 

03

 Türkiye-Afganistan Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 2.Dönem Toplantısının, 9-10 Mayıs 2018 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştireceği ifade edilmekte olup, toplantı sırasında gündeme getirilmesinde fayda görülen konulara ilişkin bilgi notu talep edilmektedir.

[Devamını oku...]

03

 25-26 Nisan 2018 tarihlerinde Saraybosna’da, Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Bosna Bank International organizasyonuyla IX.Saraybosna İş Forumu düzenleneceği bildirilmiş ve Forum kapsamında, 30 farklı ülkeden gelen katılımcılar arasındaki ekonomik bağların ve karşılıklı ilişkilerin geliştirilmesi hedeflenmektedir.

[Devamını oku...]

03

 

Darüsselam Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliğinden alınan yazıya istinaden, Jumanne Miraji Simba (Cuma) isimli şahsın Darüsselam Büyükelçiliğimize karşı asgari saygı düzeyinin altında davranışlar bulunduğu ve Tanzanya’nın Ankara Büyükelçiliği’nin koordinasyonu dışında hareket ettiği belirtilmiştir.

[Devamını oku...]

03

 Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin Kore Demokratik Halk Cumhuriyetine (Kuzey Kore) yaptırımlar uygulamasını içeren kararların 23 Mart 2017 yayımlanarak yürürlüğe giren 2017/9950 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile iç hukukumuza derç edildiği bildirilmiştir.

[Devamını oku...]

29

 

             İstanbul Sanayi Odası tarafından 1968 yılından bu yana her yıl kamuoyuna sunulan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırması, sanayimize ve ekonomimize ilişkin önemli bir referans niteliğindedir. Türk sanayi sektörünün gelişimine ışık tutan ve bu yıl 50. Yaşını kutlayan çalışma, araştırmaya katılan kuruluşların yurtiçi ve yurtdışı tanıtımına da katkıda bulunmaktadır.

[Devamını oku...]

23

 6948 Sayılı Sanayi Sicil  Kanunu'nun 5. Maddesi gereği Sanayi Sicil Belgesine sahip işletmelerin bir önceki yıla ait "Yıllık İşletme Cetveli"ni her yılın ilk dört ayı içerisinde, Kanunun 4.Maddesi uyarınca vukubulan değişiklikleri kapanma ve tekrar faaliyete geçme hallerini ise bir ay içerisinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerine bildirme mecburiyeti bulunmaktadır. 

[Devamını oku...]

22

 Ülkemizin taraf olduğu ADR Sözleşmesine bağlı olarak muhttelif IBC, ambalajların, basınçlı kapların yurtdışından alınan tasarım/üretim onayları ile periyodik muayeneleri; ülkemiz trafik tesciline kayıtlı ADR/ Taşıt Uygunluk Belgelerinin verilmesi ve ilgili muayene/testlerine ilişkin detaylı bir açıklama yapılmıştır. 

[Devamını oku...]

19

 70 bin ihracatçı firmanın temsilcisi Türkiye İhracatçılar Meclisi, katma değerli ihracatımızın artırılması amacıyla Ar-Ge, inovasyon, tasarım ve markalaşma çalışmalarına odaklanmış bulunmaktadır. Bu doğrultuda TİM ve Sabancı Üniversitesi işbirliği ile geliştirilen InoSuit- İnovasyon Odaklı Mentorluk Programı; ülkemizin ihracat gücünü yaratıcılıkla, yenilikçilikle ve yüksek katma değerle arttırmak amacıyla, özgün ve bilimsel bir metodolojiyi hayata geçirmeyi hedeflemiştir.

[Devamını oku...]

14

 TOBB ve Moldova İş Adamları Derneği (BPAM) işbirliğinde, 23 Mart 2018 Cuma günü, TOBB’un İstanbul Hizmet Binası Konferans Salonu’nda, Moldova Ekonomi Bakanı Chiril Gaburici’nin katılımıyla, Türkiye-Moldova Ekonomi Forumu gerçekleştirileceği, forum kapsamında, Moldovo’daki yatırım ortamı ve iş yapma fırsatları hakkında sunum yapacak olup, firmalar arası iş görüşmeleri imkanı olacağı iletilmiştir.

[Devamını oku...]

14

 Sincan Et Kombinasında Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos 2018 döneminde kesilmesi muhtemel Büyükbaş hayvanlardan üretilen deri (kelle derisi dahil), sakatat ve yan ürün ile hayvansal yağlar; Küçükbaş hayvanlardan üretilen sakatat ve deri ile bağırsakları sırttan düşme olarak teklif toplamak suretiyle Genel Müdürlüğümüzce satışa çıkarılmıştır.

[Devamını oku...]

Sayfa 5 / 19İlk   Geri   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  İleri   Son   
Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017