Çankırı http://www.booked.net/
+23°C

Basında Biz Menü

Haberler


Duyurular

 

03

 Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin Kore Demokratik Halk Cumhuriyetine (Kuzey Kore) yaptırımlar uygulamasını içeren kararların 23 Mart 2017 yayımlanarak yürürlüğe giren 2017/9950 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile iç hukukumuza derç edildiği bildirilmiştir.

[Devamını oku...]

29

 

             İstanbul Sanayi Odası tarafından 1968 yılından bu yana her yıl kamuoyuna sunulan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırması, sanayimize ve ekonomimize ilişkin önemli bir referans niteliğindedir. Türk sanayi sektörünün gelişimine ışık tutan ve bu yıl 50. Yaşını kutlayan çalışma, araştırmaya katılan kuruluşların yurtiçi ve yurtdışı tanıtımına da katkıda bulunmaktadır.

[Devamını oku...]

23

 6948 Sayılı Sanayi Sicil  Kanunu'nun 5. Maddesi gereği Sanayi Sicil Belgesine sahip işletmelerin bir önceki yıla ait "Yıllık İşletme Cetveli"ni her yılın ilk dört ayı içerisinde, Kanunun 4.Maddesi uyarınca vukubulan değişiklikleri kapanma ve tekrar faaliyete geçme hallerini ise bir ay içerisinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerine bildirme mecburiyeti bulunmaktadır. 

[Devamını oku...]

22

 Ülkemizin taraf olduğu ADR Sözleşmesine bağlı olarak muhttelif IBC, ambalajların, basınçlı kapların yurtdışından alınan tasarım/üretim onayları ile periyodik muayeneleri; ülkemiz trafik tesciline kayıtlı ADR/ Taşıt Uygunluk Belgelerinin verilmesi ve ilgili muayene/testlerine ilişkin detaylı bir açıklama yapılmıştır. 

[Devamını oku...]

19

 70 bin ihracatçı firmanın temsilcisi Türkiye İhracatçılar Meclisi, katma değerli ihracatımızın artırılması amacıyla Ar-Ge, inovasyon, tasarım ve markalaşma çalışmalarına odaklanmış bulunmaktadır. Bu doğrultuda TİM ve Sabancı Üniversitesi işbirliği ile geliştirilen InoSuit- İnovasyon Odaklı Mentorluk Programı; ülkemizin ihracat gücünü yaratıcılıkla, yenilikçilikle ve yüksek katma değerle arttırmak amacıyla, özgün ve bilimsel bir metodolojiyi hayata geçirmeyi hedeflemiştir.

[Devamını oku...]

14

 TOBB ve Moldova İş Adamları Derneği (BPAM) işbirliğinde, 23 Mart 2018 Cuma günü, TOBB’un İstanbul Hizmet Binası Konferans Salonu’nda, Moldova Ekonomi Bakanı Chiril Gaburici’nin katılımıyla, Türkiye-Moldova Ekonomi Forumu gerçekleştirileceği, forum kapsamında, Moldovo’daki yatırım ortamı ve iş yapma fırsatları hakkında sunum yapacak olup, firmalar arası iş görüşmeleri imkanı olacağı iletilmiştir.

[Devamını oku...]

14

 Sincan Et Kombinasında Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos 2018 döneminde kesilmesi muhtemel Büyükbaş hayvanlardan üretilen deri (kelle derisi dahil), sakatat ve yan ürün ile hayvansal yağlar; Küçükbaş hayvanlardan üretilen sakatat ve deri ile bağırsakları sırttan düşme olarak teklif toplamak suretiyle Genel Müdürlüğümüzce satışa çıkarılmıştır.

[Devamını oku...]

08

       Avrupa Birliği İşletmelerin ve KOBİ'lerin Rekabet Edebilirliği - COSME Programı'nın (2014-2020) (EU Programme for the Competitiveness of Enterprises and Small and Medium-sized Enterprises) AB tarafından 2,3 milyar Euro bütçe ile KOBİ'lerin yeni pazarlara ve finansmana erişiminin iyileştirilmesi, çerçeve koşulların iyileştirilmesi ve girişimciliğim teşvik edilmesi hedefleriyle oluşturulduğu iletilmiştir.

[Devamını oku...]

08

 İran ile ülkemiz Gümrük idareleri arası işbirliğinin güçlendirilmesi ve karşılaşılan sorunların çözümü amacıyla 25 Eylül 2017 tarihinde Ankara' da düzenlenen ''6.Gümrük İdareleri Başkanları Toplantısı''nda alınan kararlar uyarınca, ülkemizden İran'a gerçekleştirilen ihracatlarda düzenlenen menşe ispat belgelerinin konsolosluk onayı yapıldıktan sonra İran Gümrük İdaresi tarafından kabul edilmesine yönelik uygulamanın yürürlükten kaldırıldığı vurgulanmıştır.

[Devamını oku...]

08

 A.TR Dolaşım Belgeleri ile menşe ispat belgelerinin ihracatçı firmalar veya temsil ettikleri firmalar adına gümrük müşavirleri tarafından elektronik ortamda düzenlenmesi hakkında duyuru

[Devamını oku...]

Sayfa 8 / 21İlk   Geri   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  İleri   Son   
Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017