Çankırı http://www.booked.net/
+23°C

Basında Biz Menü

Haberler


Duyurular

 

15

 Cezayir, 2015 yılında yürürlüğe koyduğu ithalat lisansları uygulamasını 2018 yılı içerisinde kaldırmayı öngörmektedir.

 

[Devamını oku...]

15

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan alınan yazıya istinaden, ihraç ürünlerin ambalajlanmasında  kullanılan ahşap malzemelerin uluslararası mevzuata uygun olmaması nedeniyle 2017 yılının Kasım ve Aralık ayında toplam 10 adet bildirim alındığı belirtilerek, bu bildirimlerin büyük bir kısmının bitkisel veya hayvansal ürünler dışındaki ürünlerin ihracatında kullanılan ahşap ambalaj malzemeleri için olduğu ifade edilmektedir.

 

[Devamını oku...]

15

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’un Körfez İşbirliği Konseyi ülkelerine dönük faaliyetleri çerçevesinde, Katar Ticaret ve Sanayi Odası (QCCI) ile işbirliğiyle, 15-17 Ocak 2018 tarihlerinde Doha’ya bir özel sektör heyeti ziyaret gerçekleştirilecektir.​

[Devamını oku...]

15

  Türkiye ile Karadağ arasında halihazırda yürülükte olan Serbest Ticaret Anlaşması nın hizmet ticaretini içerecek şekilde genişletilmesi amacıyla müzakerelere başlanılacağı belirtilmiştir.

[Devamını oku...]

15

  Ankara Sanayi Odası öncülüğünde ve İstanbul, Kocaeli ve Adana Sanayi Odaları koordinatörlüğünde yürütülen Nükleer Sanayi Kümelenmesi (NÜKSAK) ile JAIF&JICC (Japan Atomic Industrial Forum & Japan International Cooperation Center) işbirliği ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ev sahipliğinde, ülkemizde nükleer sektörde tedarik zincirinde yer almayı hedefleyen sanayiciler için en önemli konulardan birisi olan “KALİTE YÖNETİMİ ve GÜVENLİK” konusunda Seminer düzenlenmektedir.

24-25 Ocak 2018 tarihlerinde TOBB İkiz Kuleler Sosyal Tesisleri 1-2-3 No’lu Toplantı Salonları’nda gerçekleşecek seminerde amaç

[Devamını oku...]

12

  Üniversite-sanayi işbirliğine dayanmakta olan “İnoSuit - İnovasyon Odaklı Mentorluk Programı” kapsamında, İhracatçı Birlikleri üyesi şirketlerde inovasyon yönetimi yetkinliğinin sürdürülebilir şekilde arttırılması, inovasyon yönetimi altyapısının oluşturulması, güçlendirilmesi, her bir kurumun kendi hedeflerine, yapısına ve ihtiyaçlarına uygun kurumsal inovasyon sistemlerinin tasarlanması ve hayata geçirilmesi amaçlanmaktadır.

[Devamını oku...]

12

  Bilindiği üzere, 3516 Sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu'nun 9. Maddesinin b fıkrası gereğince Ölçü ve Ölçü Aletleri periyodik muayeneye tabii tutulmaktadır.

Bu itibarla, Ölçü ve Ölçü aletlerinin periyodik muayeneleri en son damgalandıkları yıldan başlamak üzere 2(iki) yılda bir yapılmaktadır. 2(iki) yıllık damga süresini doldurmuş Ölçü ve Ölçü aleti sahiplerinin 28 Şubat 2018 tarihi mesai bitimine kadar ilgili mercilere beyanname vermeleri zorunludur.

[Devamını oku...]

09

  Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın tarım alanında dış pazar stratejilerinin belirlenmesini teminen aşağıdaki anket formunun doldurulması talep edilmektedir.


[Devamını oku...]

09

  TOBB’un 05.01.2018 tarihli ve 0411/296 sayılı yazısında; T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın ilgili yazısında; Çin Halk Cumhuriyeti’nin (ÇHC) Ankara Büyükelçiliği internet sitesinde yer alan 25 Aralık 2017 tarihli duyuruya atfen, 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren geçerli olmak kaydı ile Türkiye’den Çin’e yönelik yapılacak vize başvuru işlemlerinde internet sistemine geçildiği, e-vize uygulamasının başlatıldığı ve M kodlu ticari vize uygulamalarında istisnai bir uygulamaya gidildiği belirtilmektedir.

[Devamını oku...]

09

 Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, 22/1/2015 tarihli 29244 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan, Basınçlı Gaz Tüplerinin Dolum ve Periyodik Muayenelerinin Usul ve Esaslarına İlişkin Tebliğin (SGM-2015/2), 

[Devamını oku...]

Sayfa 9 / 19İlk   Geri   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  İleri   Son   
Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017