Çankırı http://www.booked.net/
+23°C

Basında Biz Menü

Haberler

02
Coğrafi İşaretli Ürünler Çalıştayı Hazırlık Toplantısı

 Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde ve Çankırı Karatekin Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü Koordinasyonunda, Odamız toplantı Salonunda  6 Kasım 2017 Pazartesi Günü Saat 13:30’da Coğrafi İşaretli Ürünler Çalıştayı Hazırlık Toplantısı gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda, Gıda alanında faaliyet gösteren üyelerimiz başta olmak üzere, tüm üyelerimiz gerçekleştirilecek olan Coğrafi İşaretli Ürünler Çalıştayı Hazırlık Toplantısına davetlidir.

[Devamını oku...]

02

  COSME EEN-Avrupa İşletmeler Ağı Projesi kapsamında 2-3 Kasım Tarihlerinde SANTEK Fuarı ile Eş zamanlı Düzenlenen ücretsiz "Match4Industry İkili İş Görüşmeleri Etkinliği afişi ektedir.

 

İlgili Üyelerimize Duyurulur.

[Devamını oku...]

02

 Finlandiya bağımsızlığının 100. yılı vesilesiyle, Team Finland Türkiye tarafından Türkiye Tasarım Haftası kapsamında 09 Kasım 2017 Perşembe günü İstanbul Lütfi  Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda “Finlandiya Günü”nün düzenleneceği belirtilmektedir. Nokia, Kone, Fiskars gibi dünyaca ünlü firma temsilcilerinin konuşmacı olarak katılacağı söz konusu etkinlik kapsamında, 

[Devamını oku...]

02

 İlgi kayıtlı yazıda, Ukrayna’da önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek fuarlara ilişkin bilgiler yer almaktadır. Buna göre fuarlarla ilgili bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşılabilmektedir.

[Devamını oku...]

02

  TOBB’dan alınan 30.10.2017 tarih 16626 sayılı yazısında, Türkiye-Nikaragua 1.Dönem KEK toplantısının, 21-23 Kasım 2017 tarihlerinde Adalet Bakanı Sayın Abdülhamit Gül başkanlığında gerçekleştirilmesinin planlandığını belirtmektedir.

[Devamını oku...]

02

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden (TOBB) tarafından Odamıza iletilen yazıda, Ekonomi Bakanlığı'ndan alınan yazıya atfen, Ülkemiz ve Malezya arasında yürürlükte bulunan Serbest Ticaret Anlaşması'na (STA) hizmet ticareti bölümünün eklenmesine ilişkin müzakerelerin başlatıldığı ve bu çerçevede ülkemiz pozisyonunun belirlenmesini teminen, müzakerelere esas oluşturacak hususlara ilişkin bilgilere ihtiyaç duyulduğu ifade edilmektedir.

[Devamını oku...]

02

 Bilindiği gibi, üniversite öğrenimini ülkemizde yapmak isteyen uluslararası öğrencilere lisans, lisans üstü, araştırma ve Türkçe dili eğitimleri için verilen burslarla ilgili tüm faaliyetler başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından yürütülmektedir. 

 

[Devamını oku...]

27

 TOBB’dan Odamıza gelen yazıda; Türkiye-Cezayir 11. Dönem Karma Ekonomik Komisyon (KEK) Toplantısı'nın Kasım 2017'de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sn. Berat Albayrak eşbaşkanlığında Cezayir'de gerçekleştirileceği bildirilmektedir. 

[Devamını oku...]

27

 TOBB’ dan Odamıza gelen yazıda; Kanada Maden Arama ve Geliştirme Derneği (PDAC) 1932 yılından bu yana Kanada'nın madencilik ve mineral alanında faaliyet gösteren ve tüm dünya genelinde 7.500 üyesi bulunan bir kuruluştur. 

[Devamını oku...]

27

 TOBB’dan Odamıza gelen yazıda, Türkiye-Belarus Bilim ve Teknoloji Ortak Komisyon ı. Toplantısı ile Türkiye-Belarus İnovasyon Forumunun 28 Kasım 2017 tarihinde ve Türkiye-Belarus Ortak Sanayi ve Teknoloji Çalışma Grubu 3. Dönem Toplantısı'nın, 29 Kasım 2017 tarihinde Minsk'te gerçekleştirileceği bildirilmektedir. 

[Devamını oku...]

Sayfa 10 / 15İlk   Geri   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  İleri   Son   
Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017