Çankırı http://www.booked.net/
+23°C

Basında Biz Menü

Haberler

09
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Vefatının 79. Yıl Dönümü

 Aramızdan ayrılışının 79. Yıl dönümünde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü özlemle,saygıyla ve minnetle anıyoruz..

[Devamını oku...]

09

 Ekte yer alan yazıda,  ülkemiz ile Norveç, İsviçre, İzlanda ve Liechtenstein'dan oluşan Avrupa Serbest Ticaret Birliği (EFTA) arasındaki Serbest Ticaret Anlaşması'nın revizyonu kapsamında Anlaşmaya eklenmesi öngörülen Ticaretin Kolaylaştırılması Faslı Müzakereleri ile ilgili özel sektörün değerlendirmelerine ihtiyaç duyulmaktadır.

[Devamını oku...]

07

 TOBB tarafından tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde sınav ve belgelendirme hizmeti sunmak üzere kurulan TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş, Ekim ayı itibariyle 12 yeni meslekte daha sınav ve belgelendirme hizmeti sunmaya hak kazanmıştır.

[Devamını oku...]

07

  Ekonomi Bakanlığından alınan yazıda, Türkiye-İran Tercihli Ticaret Anlaşması (TTA) kapsamı eşyaların ithalatındaki belgeler için konsolosluk onayı şartı, 17 Ekim 2017 tarihi itibariyle karşılıklı olarak kaldırıldığı bildirilmiştir.

[Devamını oku...]

07

 İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) işbirliği ile Dünya Helal Zirvesi İstanbul 2017 ve İİT 5. Helal Expo’nun, Sayın Cumhurbaşkanımızın yüksek himayelerinde 23-25 Kasım 2017 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

[Devamını oku...]

03

 Kito Ticaret Müşavirliğinden alınan yazıya atfen, Ekvator'da Devlet Başkanı Lenin Moreno tarafından geçtiğimiz günlerde kamuoyuna açıklanan ekonomik tedbirler arasında, yıllık kazancı 300 bin doların altında olan firmalardan kurumlar vergisi alınmaması, önümüzdeki 12 ayda yapılacak sermaye yatırımları için kurumlar vergisinde 5 yıla kadar vergi muafiyeti, kurumlar vergisinin %3 artırılarak %25 e çıkarılmasının yer aldığı, ancak anılan ekonomik tedbirler paketinin henüz taslak aşamasında olduğunun basında yer aldığı bildirilmektedir.

[Devamını oku...]

02
Coğrafi İşaretli Ürünler Çalıştayı Hazırlık Toplantısı

 Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde ve Çankırı Karatekin Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü Koordinasyonunda, Odamız toplantı Salonunda  6 Kasım 2017 Pazartesi Günü Saat 13:30’da Coğrafi İşaretli Ürünler Çalıştayı Hazırlık Toplantısı gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda, Gıda alanında faaliyet gösteren üyelerimiz başta olmak üzere, tüm üyelerimiz gerçekleştirilecek olan Coğrafi İşaretli Ürünler Çalıştayı Hazırlık Toplantısına davetlidir.

[Devamını oku...]

02

  COSME EEN-Avrupa İşletmeler Ağı Projesi kapsamında 2-3 Kasım Tarihlerinde SANTEK Fuarı ile Eş zamanlı Düzenlenen ücretsiz "Match4Industry İkili İş Görüşmeleri Etkinliği afişi ektedir.

 

İlgili Üyelerimize Duyurulur.

[Devamını oku...]

02

 Finlandiya bağımsızlığının 100. yılı vesilesiyle, Team Finland Türkiye tarafından Türkiye Tasarım Haftası kapsamında 09 Kasım 2017 Perşembe günü İstanbul Lütfi  Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda “Finlandiya Günü”nün düzenleneceği belirtilmektedir. Nokia, Kone, Fiskars gibi dünyaca ünlü firma temsilcilerinin konuşmacı olarak katılacağı söz konusu etkinlik kapsamında, 

[Devamını oku...]

02

 İlgi kayıtlı yazıda, Ukrayna’da önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek fuarlara ilişkin bilgiler yer almaktadır. Buna göre fuarlarla ilgili bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşılabilmektedir.

[Devamını oku...]

Sayfa 20 / 26İlk   Geri   15  16  17  18  19  [20]  21  22  23  24  İleri   Son   
Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017