Çankırı http://www.booked.net/
+23°C

Basında Biz Menü

Haberler

13

  

ABD’nin Genelleştirilmiş Tercihler Sistemine İlişkin son olarak 31 Aralık 2017 tarihinden sonra GTS Rejimi Yürürlükteymiş gibi hareket edilip GTS kapsamında yer alan ürünlerin sevkiyatlarında ilgili ithalatçılar tarafından ABD Gümrüklerine sunulan ürünün teslim evrakında (CBP Form 7501) “A” işaretinin eklenmeye devam edilmesi gerektiği vurgulanmıştı.

 

[Devamını oku...]

12

  TOBB’ den alınan yazıda, Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Şubat 2017'de TOBB Türkiye Ekonomi Şurasında "İstihdam Seferberliği" başlatıldığı hatırlatılmaktadır.

Türk özel sektörünün üstün gayretleri ile 2017 sonunda dünyada eşi-benzeri görülmemiş bir başarıya imza atıldığı ve 1,5 milyon insanımıza iş, ailelerine aş imkânı sağlanmış olduğu belirtilmektedir.

[Devamını oku...]

03

 Türkiye-Afganistan Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 2.Dönem Toplantısının, 9-10 Mayıs 2018 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştireceği ifade edilmekte olup, toplantı sırasında gündeme getirilmesinde fayda görülen konulara ilişkin bilgi notu talep edilmektedir.

[Devamını oku...]

03

 25-26 Nisan 2018 tarihlerinde Saraybosna’da, Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Bosna Bank International organizasyonuyla IX.Saraybosna İş Forumu düzenleneceği bildirilmiş ve Forum kapsamında, 30 farklı ülkeden gelen katılımcılar arasındaki ekonomik bağların ve karşılıklı ilişkilerin geliştirilmesi hedeflenmektedir.

[Devamını oku...]

03

 

Darüsselam Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliğinden alınan yazıya istinaden, Jumanne Miraji Simba (Cuma) isimli şahsın Darüsselam Büyükelçiliğimize karşı asgari saygı düzeyinin altında davranışlar bulunduğu ve Tanzanya’nın Ankara Büyükelçiliği’nin koordinasyonu dışında hareket ettiği belirtilmiştir.

[Devamını oku...]

03

 Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin Kore Demokratik Halk Cumhuriyetine (Kuzey Kore) yaptırımlar uygulamasını içeren kararların 23 Mart 2017 yayımlanarak yürürlüğe giren 2017/9950 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile iç hukukumuza derç edildiği bildirilmiştir.

[Devamını oku...]

30
Akreditasyon Sertifikamızı Yeniledik

 İlk Olarak 2014 Yılında Akreditasyon Sistemi çalışmalarına başlayan Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası, üyelerine verdiği hizmeti her geçen gün geliştirmeyi kendine misyon edinmiş ve bu çerçevede bütün şartları seferber ederek çalışmalarına devam etmektedir. 2017 Yılı içerisinde gerçekleşen Akreditasyon Denetimini başarı ile tamamlayan Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası 5 Yıldızlı Oda Statüsünü bu senede korumuş ve Akreditasyon Sertifikasını almıştır.

[Devamını oku...]

29

 

             İstanbul Sanayi Odası tarafından 1968 yılından bu yana her yıl kamuoyuna sunulan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırması, sanayimize ve ekonomimize ilişkin önemli bir referans niteliğindedir. Türk sanayi sektörünün gelişimine ışık tutan ve bu yıl 50. Yaşını kutlayan çalışma, araştırmaya katılan kuruluşların yurtiçi ve yurtdışı tanıtımına da katkıda bulunmaktadır.

[Devamını oku...]

23

 6948 Sayılı Sanayi Sicil  Kanunu'nun 5. Maddesi gereği Sanayi Sicil Belgesine sahip işletmelerin bir önceki yıla ait "Yıllık İşletme Cetveli"ni her yılın ilk dört ayı içerisinde, Kanunun 4.Maddesi uyarınca vukubulan değişiklikleri kapanma ve tekrar faaliyete geçme hallerini ise bir ay içerisinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerine bildirme mecburiyeti bulunmaktadır. 

[Devamını oku...]

22

 Ülkemizin taraf olduğu ADR Sözleşmesine bağlı olarak muhttelif IBC, ambalajların, basınçlı kapların yurtdışından alınan tasarım/üretim onayları ile periyodik muayeneleri; ülkemiz trafik tesciline kayıtlı ADR/ Taşıt Uygunluk Belgelerinin verilmesi ve ilgili muayene/testlerine ilişkin detaylı bir açıklama yapılmıştır. 

[Devamını oku...]

Sayfa 8 / 23İlk   Geri   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  İleri   Son   
Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017