Çankırı http://www.booked.net/
+23°C

Basında Biz Menü

Haberler

14

  ABD'nin İran'a Yönelik Yeni Yaptırımları kapsamında ABD Hazine Bakanlığı tarafından TOBB'a gönderilen ve 13 Ekim 2017 tarihinde yapılan açıklama ektedir.

[Devamını oku...]

14

  'Ozzie International Events' tarafından, 22-23 Mart 2018 tarihlerinde, Slıeraton Addis
Hotel, Addis Ababa'da, 'African Business Opportunity and Investment Expo 2018' düzenleneceği
bildirilmektedir.

[Devamını oku...]

14

 Nijerya Yatırım Promosyon Komisyonu (NIPC) ve Federal Gelir İdaresi Hizmetleri (FIRS)'nin, 31 Ekim 2017 tarihinde yayımladığı "Nijerya'da Yatırım Teşvikleri Özeti" belgesinde genel olarak yer verilen teşvikler belirtilmiştir.

[Devamını oku...]

13

 Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai Emirliği'nde, 1-3 Mayıs 2018
tarihleri arasında düzenlenecek AUTOMECHANİKA DUBAİ 2018 Fuarı'nın Türkiye milli
katılım organizasyonunun İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından gerçekleştirileceği
bildirilmektedir.

[Devamını oku...]

09
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Vefatının 79. Yıl Dönümü

 Aramızdan ayrılışının 79. Yıl dönümünde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü özlemle,saygıyla ve minnetle anıyoruz..

[Devamını oku...]

09

 Ekte yer alan yazıda,  ülkemiz ile Norveç, İsviçre, İzlanda ve Liechtenstein'dan oluşan Avrupa Serbest Ticaret Birliği (EFTA) arasındaki Serbest Ticaret Anlaşması'nın revizyonu kapsamında Anlaşmaya eklenmesi öngörülen Ticaretin Kolaylaştırılması Faslı Müzakereleri ile ilgili özel sektörün değerlendirmelerine ihtiyaç duyulmaktadır.

[Devamını oku...]

07

 TOBB tarafından tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde sınav ve belgelendirme hizmeti sunmak üzere kurulan TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş, Ekim ayı itibariyle 12 yeni meslekte daha sınav ve belgelendirme hizmeti sunmaya hak kazanmıştır.

[Devamını oku...]

07

  Ekonomi Bakanlığından alınan yazıda, Türkiye-İran Tercihli Ticaret Anlaşması (TTA) kapsamı eşyaların ithalatındaki belgeler için konsolosluk onayı şartı, 17 Ekim 2017 tarihi itibariyle karşılıklı olarak kaldırıldığı bildirilmiştir.

[Devamını oku...]

07

 İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) işbirliği ile Dünya Helal Zirvesi İstanbul 2017 ve İİT 5. Helal Expo’nun, Sayın Cumhurbaşkanımızın yüksek himayelerinde 23-25 Kasım 2017 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

[Devamını oku...]

03

 Kito Ticaret Müşavirliğinden alınan yazıya atfen, Ekvator'da Devlet Başkanı Lenin Moreno tarafından geçtiğimiz günlerde kamuoyuna açıklanan ekonomik tedbirler arasında, yıllık kazancı 300 bin doların altında olan firmalardan kurumlar vergisi alınmaması, önümüzdeki 12 ayda yapılacak sermaye yatırımları için kurumlar vergisinde 5 yıla kadar vergi muafiyeti, kurumlar vergisinin %3 artırılarak %25 e çıkarılmasının yer aldığı, ancak anılan ekonomik tedbirler paketinin henüz taslak aşamasında olduğunun basında yer aldığı bildirilmektedir.

[Devamını oku...]

Sayfa 9 / 15İlk   Geri   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  İleri   Son   
Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017